Farby roka PANTONE 2021

Farbami roku 2021 PANTONE vyhlásila sivú PANTONE 17-5104 Ultimate Gray a žiariacu žltú PANTONE 13-0647 Illuminating, dve nezávislé farby, ktoré zdôrazňujú ako sa môžu rôzne elementy navzájom spolu podporovať, a ktoré najlepšie vyjadrujú náladu pre farbu roka PANTONE 2021. 

Praktické a pevné ako skala, zároveň teplé a optimistické je spojenie týchto dvoch farieb. Žiarivosť a pozitivita sú jednými zo silných stránok. Je to príbeh farby, ktorá zahrňa hlbšie premýšľanie s prísľubom niečoho slnečného a priateľského.

Odkaz šťastia podporený sttočnosťou, kombinácia PANTONE 17-5104 Ultimate Gray + PANTONE 13-0647 Illuminating, nám dáva nádej. Potrebujeme pocit, že všetko speje k vyjasneniu, čo je pre ľudského ducha podstatné. Tak ako ľudia hľadajú spôsoby ako posilniť svoju energiu, jasnosť a nádaj, aby prekonali pokračujúcu neistotu, duchovné a povzbudzujúce odtiene uspokoja našu snahu o vitalitu 

vizualizacia moderneho bytu

PANTONE 13-0647 žltá je žiarivá a veselá, len tak iskrí živosťou, teplý žltý odtieň je preniknutý slnečnou silou. PANTONE 17-5104 siva je znakom večných pevných a spoľahlivých prvkov, ktoré poskytujú pevný základ. Farby plážových kamienkov a prírodných prvkov, ktorých zvetralý vzhľad zdôrazňuje schopnosť obstáť v skúške času, sivá PANTONE 17-5104 tíško uisťuje podporujúc pocit vyrovnanosti, stability a odolnosti.

Na povzbudenie nálady, spojenie PANTONE 17-5104 Ultimate Gray a PANTONE 13-0647 Illuminating zdôrazňuje vrodenú potrebu byť videný, poznaný a počutý. Kombinácia farieb s väzbami na naše vnútro, intuíciu, rešpekt k poznaniu, skúsenosti a inteligenciu podnecuje k regenerácii, nabáda nás dopredu k nachádzaniu nových spôsobov myslenia.

“Spojenie trvácnej sivej so žiariacou žltou vyjadruje odkaz pozitivity podporenej  statočnosťou. Praktická a zároveň tvrdá ako skala, táto farebná kombinácia nám dodáva odolnosť a nádej, Potrebujeme sa cítiť odvážni a povzbudení, čo je esencia ľudského ducha” 

Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka THE PANTONE COLOR INSTITUTE 

Zdroj: PANTONE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *