Farba roka PANTONE 2020

Farbou roka je nadčasový a trvalý odtieň modrej PANTONE 19-4052 Klasická modrá. Vštepuje pokoj, dôveru a spojenie, tento tvrvácny modrý odtieň zdôrazňuje našu túžbu po spoľahlivom a stabilnom základe na ktorom môžme budovať pri vstupe cez prah do novej éry.

Je elegantná vo svojej jednoduchosti, sugestívna na oblohe za súmraku, zdôrazňuje našu túžbu po stabilnom základe pre vstup do novej éry. Našej psychike prináša mier, pokoj a útočisko, pomáha koncentrácii a prináša čistotu kvality lasera. Zacieli naše myšlienky a pozornosť tým správnym smerom, posilní odolnosť. 

„Žijeme v časoch, ktoré vyžadujú vieru a nádej. Je to práve táto konštanta a dôvera, ktorá je vyjadrená farbou PANTONE 19-4052 Klasická modrá, silný odtieň na ktorý sa môžme vždy spoľahnúť. Nekonečná modrá evokuje modrú večernú oblohu, povzbudzuje nás, aby sme sa pozreli ďalej za hranice bežného, vyzýva nás myslieť hlbšie, rozširuje naše perspektívy a otvára nové možnosti komunikácie.“

Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka PANTONE COLOR INSTITUTE. 


Ako napredujú technológie a súťažia s ľudskými schopnosťami, je ľahké porozumieť tomu prečo nás priťahujú farby, ktoré obsahujú prísľub ochrany. Neagresívna Klasická modrá nám sprostredkúva uvolnnenosť a je vítaná v spojení s ďaľším dňom.

Zdroj PANTONE

Interiér vo farbe roka:

zlaty stol na modrom koberci
Interiér bytu s výhľadom na Dunaj v City Park Ružinov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *