Moderný štýlový altánok, Bohdanovce

Návrh štýlového moderného altánku k modernému domu a jesvujúcemu bazénu. Majitelia mali presnú predstavu, ktorú si chceli pre istotu otestovať vo vizualizácii. Všetci môžme povedať, že to bolo to najlepšie, čo mohli spraviť. Zabránili sme tým riešeniu, ktoré by nevyužilo potenciál, aký mali klienti k dispozícii, naopak poškodilo by výhľady na bazén i pozemok.

Pôvodným zámerom klientov totiž bolo mať pri bazéne barové sedenie. To by však znamenalo, že sedenie musí byť ponorené viac vnútri altánku, čo by zas znamenalo zaclonenie výhľadu. Kedže altánok je na vyvýšenine, barové stoličky by museli byť pevne zabudované, aby sediaci nespadli z vyvýšeniny dole kopcom. Navyše všetci sediaci vnútri by na bazén pozerali cez výhľad na bar, resp. na jeho vnútornú časť.

Takže to, čo nebolo klientom zrejmé pri ich vlastnom návrhu sa im naplno odkrylo pri vizualizácii. Ideálne riešenie podľa mňa spočívalo v tom, že práve kuchyňu s vysokým barovým sedením som dala do zadnej časti altánku. Nebolo tak vidno „vnútornosti“ kuchyne. Naopak, obsluhujúci človek v kuchyni má aj pri varení krásny výhľad na všetko. Navyše, nasvietená kamenná stena za ním povyšuje priestor aj pohľadovo na dizajnový zážitok. Z nízkeho sedenia, ktoré je v prednej časti altánku je taktiež krásny výhľad na všetko. Tomu napomáha aj odstránenie rohového stĺpika, čím altánok získava na ozajstnej exkluzivite. Opäť bolo k dispozícii niekoľko variánt a možností, najmä čo sa týka riešenia posuvných slnečných clon tak, aby sa dali zasunúť a maximálne otvoriť pohľad na celý pozemok, bazén a popritom mať vizuálnu kontrolu nad pohybom detí v celom priestore.