Zo štandardu štýlový nadštandard, Vinosady

SK Rozíšrením dverného otvoru priečky a zjednotením podlahy vznikol zo štandartnej obývačky inšpiratívny atypický otvorený priestor, ktorý opticky zväčšil nie velkú obývačku do veľkej chodby a tiež do veľkej kuchyne.   Aby obývačka mohla byť aj pohľadovo uzatvárateľná a zároveň by mohol vzniknúť stredový  tehličkový stĺp, boli navrhnute celovýškové šatníkové dvere zasúvateľné do sádrokartónového púzdra. K dispozícii boli celkovo 4 varianty dispozičného riešenia. Výtvarne bola požiadavka na teplé jesenné farby a prispôsobenie stredne hnedej podlahe obývačky a kusovému nábytku s absenciou čisto bieleho nábytku.

EN  Living between bricks. Creation of inspiring open space from standard flat by widening the door opening, unifying  whole floor design and therefore extension of not a big  living room into  existing big hall and kitchen, which haven´t been used properly before. On the other hand,  a high wardrobe door built into the wall has been used in order the living room to be able to be closed  along with keeping up the brick column in the middle of the space. Four disposal cases has been suggested. Using of warm autumn colors  was required along with adjusting to existing middle brown living room floor color and  not using a pure white furniture.

Variantná vidiecka kuchyňa

Návrh wellness kúpeľňe

SK Kompletné prerobenie dispozície kásneho priestoru kúpelne s priamym vstupom na balkón.. Požiadavkou bolo vytvorenie wellness kúpelne. Aj keď je kúpelňa dostatočne presvetlená upustila som od celoplošnej dlažby v dekore dreva, ktorá podľa mňa priestor skňor zahlcuje. Na miesto toho som drevený dekor dala iba a práve len do kúpacích častí.. Vaňa je obklopená odkladacími priestorrmi, nikou a schodíkom.  Tmavší obklad je situovaný do vzdialenejčích krajov, čím  opticky “skracuje” vzdialenejšie strany. a nerobí z miestnosťi “úzky tunel”. Aby obklad nebol nudný, po jednom tmavom páse som dala aj na náprotivné ”svetlé” strany.  V jednej z variánt bolo použité umývadlo z bielych kameňov zaliatych v živici. Ďalšie varianty vznikli  kombinovaním  tvarov ník a obkladových kombinácií.

EN Complete disposal change of beautiful bathroom space with direct access to the balcony.  Wellness bathroom was a secondary requirement in place. Even if the space has sufficient sunlight, I left the idea of wooden floor behind me – according to me, the mass wooden floor could easy optically “consume” the space Therefore I added the wood only to bath spaces only. Bathroom is surrounded by a lot of spaces to put things on,  Dark tiles are situated on distanced walls only, what makes this walls optically to come closer. In order not to be casual, the dark tile rims are situated both in the light covered walls  also. One of the many variants uses the sink created with pure white stones embeded in resin. Many other variants arose by different shapes and coverings.