Návrh predajne Dobré jablká, Dunajská Lužná

Predajňa Fresh Market | Dun. Lužná predajňa | Zasadačka | Fasády hál | Kancelárie

Najdôležitejsím prvkom návrhu predajne bola integrácia pôvodných veľkokapacitných bední na jablká. Jednak boli zákazníci na tieto bedne zvyknutí. V podstatnejšom rade sa však ich zachovaním celkovo zvyšuje efektivita pri práci s jablkami. Neustála prekládka jabĺk do malých bedničiek by bola časovo, energeticky aj zamestnanecky náročná. Z toho dôvodu zapracovanie skladových bední minimalizuje nutnosť prekládky. Z prednej časti bedne si zákazník pohodlne dočiahne jablká. Nad zadnou časťou je už na mieru navrhnutý regál, ktorý je zošikmený pre dobrú viditeľnosť jabĺk a lepší dosah, ktorý sme v reáli skúšali. Skúšala sa aj manipulácia vysokozdvižným vozíkom s bedničkami v predajnom priestore. V neposlednom rade bol dôležitý aj celkový jednotný vizuál predajne. Spolupráca vznikla na základe predošlej spolupráce na predajni vo Fresh Markete, fasády a zasadačky centrály firmy.

Maximalizácia predajnej plochy šikmým riešením

Táto varianta vznikla v snahe maximalizovať predajnú plochu, tú som „natiahla“ až do priestoru závetria, ktoré by sa uzavrelo. Uzavretím „závetria“ a posunom hlavných dverí smerom „von“ by sa zároveň „oddialil“ chladný vstup, ktorý dovtedy znepríjemňoval prácu v blízkej pokladni.

Prechod do skladu je vybavený nástennou zostavou, kde si môže personál odložiť rôzne pomocné potreby a tiež uskladniť svoje osobné veci. Predná tabuľová plocha by slúžila na odkazy personálu, skladníkov aj vedenia. Okrem regálov sú navrhnuté aj pódiá pre džúsy, šťavy, košíky i akciový tovar.

Návrh rovnej dispozície

Možnosti

Rôzne ďaľšie možnosti dispozície, rôzne riešenia pokladní, osvetlenia, roštov, pódií atď.