Dievčenské izby v Kostolišti

Jemnosť podkrovnej izby napriek téme New Yorku

Spojenie nábytku v prírodnom dreve s jemnými čiernymi doplnkami pôsobí seversky čisto a jemne. A to aj napriek téme divokého New Yorku. V tejto variante je posteľ dispozične zakomponovaná podľa pôvodnej požiadavky. Nakoľko však pohľad na posteli mladým často nevyhovuje, nakoniec zvíťazila opačná varianta s výhľadom na okno spracovaná vo virtuálnej prehliadke.

Industriálna varianta izby s témou New Yorku

Dievčenská izba s chill-out mezanínom

Zakomponovanie požiadavky na dispozíciu s posteľou pri okne. Vytvorenie priestoru na „skúšanie šiat“ so širokou taburetkou, aká býva v strede veľkých šatníkov, doplnené o okrúhly koberec a dve rôzne veľlké okrúhle zrkadlá. Tieto okrúhle elementy nie sú použité náhodne, ale cielene na zmäkčenie“ priestoru, ktorý má množstvo šikmín a hrán. Knižnica je schovaná v extra hlbokom šatníku. Vo finále zvíťazila neutrálnejšia varianta s opačnou dispozíciou postele s výhľadom na okno, kde reálne zo strešných okien dokonca prichádza viac svetla ako pri okne, a tiež tak posteľ nie je pohľadovo na rane pri vstupe do izby, čo mladým pochopiteľne nevyhovuje.

Neutrálna varianta izby s chill-out mezanínom

Hosťovská obývačka v znamení tyrkysu

Varianta koncepcie hosťovskej obývačka tak, aby „hosť“ zostal v zadnom priestore hoci aj za cenu blízkosti kuchyne a nepohodlnejšieho pozerania televízora. Prínosom danej dispozície by však bola nerušená komunikačná zóna medzi izbami dievčat. Kuchyňa má všetko minimálne vybavenie pre občasnú prípravu jedla dievčat či hosťa alebo prípadnú prípravu jedla nájomníkov v búdúcnosti. Aby bol minimalizovaný jej vplyv, ponad kuchyňu som nedala skrinky ale len výraznejšie obývačkové police.

Hosťovská obývačka v horčicovom ladení

V tejto variante je televízor umiestnený mimo kuchyňu, čím sa pozeranie stáva pohodlným. Zároveň sa však „hlavná“ obývačková stena dostáva do komunikačného priestoru medzi všetkými izbami, čo bude znamenať nevyhnutnosť prechádzania popred televízor a teda narúšať pozeranie televízie. Nakoľko však toto bude asi len občasné, rozhodnutie padlo na túto variantu.

Varianta s kuchynským pultom

Pri tejto variante je kuchynský pult umiestnený v zadnej časti pod šikminou. Stále je však v stojacej časti za pultom svetlá výška 2m, čo umožňuje pohodlnú občasnú prípravu jedla. Keďže dievčenské izby sú mimo spoločenskú časť, ich komunikácia nebude narúšať hosťa pri príprave jedla ani pri pozeraní TV. Zhodli sme sa však na tom, že pult by tento priestor „zadebnil“ a od tejto varianty sme upustili.