Čistý dizajn recepcie súkromnej kliniky Mediconet

Návrh priestorov recepcie v zmysle otvorenia celého priestoru, dizajnu samotnej recepcie, návrhu zariadenia interiéru s využitím stávajúceho mobiliáru. Zrušením viacerých priečok vznikol jeden veľký otvorený priestor. Namiesto dvoch pôvodných recepcií v menších oddeleniach tak mohla byť vytvorená jediná elegantná recepcia v absolútne čistom dizajne. Jej stredové plochy sú zošikmené jedným smerom, okrajové nohy opačným smerom. Recepcia tým dostáva význam akoby „provy“ lode na ceste ku zdraviu. Nasvietená predná šikmá plocha je veľmi elegantná a minimalistická.

Realizácia, Mediconet, Heydukova ul

Čo však vyzerá jednoducho, jednoduché vôbec nebolo. Tak stredovú, ako i krajné nohy recepcie bolo treba v opačnom uhle spojiť s pultom tak, aby všetko “hralo”. Rozšírenie recepcie spôsobilo, že nepostačoval jednoliaty plát o šírke 3000 mm. Kedže som sa nevedala zmieriť z predelením plochy, navrhla som pravú nohu asymetricky rozšíriť “čo to dá”. Dalo to cca ďaľší meter, ale celku to vôbec neublížilo, naopak, recepcia získala asymetrickou a nepomerne širokou nohou ďalší šmrnc a pridanú hodnotu skvelého dizajnu. Vnútorné vybavenie sledovalo možnosť vedenia elektriny v dutej prednej časti, ako aj úložný priestor pre šanony a tlačiareň.

Súčasťou zámeru bola aj hra s logom. Pôvodný zámer bol umiestniť a nasvietiť jeho veľkú časť pod pult a časť “položiť na plut” v podobe rovnako zošikmeného podstavca  plexiskla s potlačou, príp. led nasvietením. To mohlo byť tak fixné ako i mobilné. Nakoniec bolo logo umiestnené na inom mieste.

Vizualizácia recepcie kliniky

Varianta recepcie v drevenom dekore

Vizualizácia VIP salónika