Bytový dizajn – luxusné bývanie na brehu Dunaja, Eurovea

Bytový dizajn a realizácia interiéru holobytu investičného mezonetu v bezprostrednej blízkosti Dunaja. Ten sa stal nosnou témou celého interiéru. Motív rieky, zrkadlenia hladiny, vĺn a rýb sa nachádza naprieč celým interiérom: či už je to zrkadlový konferenčný stolík v tvare vlnovky v ktorom sa odráža centrálne svietidlo takisto v tvare vlny so zrkadlovým efektom. Metalizovanú tapetu s vlnovým efektom nasviecuje ručne tvarované nástenné osvetlenie z benátskeho skla, taktiež so szrkadlovým efektom. Celý interiérom sa tiahnu individuálne dekorácie rýb, dekorácie v tvare lodí a dokonca som zohnala vankúše v tvare rybích šupín s metalickým efektom.

Obývačka

Nakoľko interiér bol extrémne úzky, bolo nevyhnutné podlahu prispôsobiť stávajúcemu schodisku (v opačnom prípade by iná podlaha priestor ešte viac zúžila). Zároveň sa tým vytvoril vhodný podklad pre vytvorenie elegantného kontrastu k bielemu vysokolesklému vybaveniu. Práve kôli kontrastu, elegancii, jednotnosti interiéru a jeho optickému rozšíreniu som na jednu zo stien použila hnedastú tapetu, ktorá nadväzuje na podlahu čím opticky rozširuje priestor (rovnaké steny nebytvárajú „tunel“). a priestoru dodáva istý charakter. Nakoľko metalizovaná tapeta odráža svetlo, nepôsobí cez deň tmavo.

Ľadová kuchyňa

V kuchyni je vytvorený “ľadový kútik” ktorý som umocnila použitím jemného obkladového kameňa v ktorom sú efektne zapustené svietiace police na mieru.  Biela je tu zámerne rozrušená zástenou vyrobenou z parkiet, čím sa dosiahlo optické skrátenie veľmi dlhého priestoru. Vzdialenejší jedálenský stôl svojím ľadovo bielym dizajnom s priesvitnou nohou tématicky dopĺňa kuchyňu a nadväzuje tiež na sklenené zábradlie schodiska. Teplo je prinesené v podobe bielych huňatých kožušín. Celý interiér má variabilné farebne variabilné osvetlenie.

Spálňa

Moderná kúpelňa, decentná a elegantná

Moderná kúpelňa, ktorej hlavným znamením je jemná a decentná elegancia. Neveľká kúpeľňa v novostavbe dostala miernou úpravou sietí, použitím jednoliateho matno-lesklého obkladu lappato, a podsvietením zrkadla, skrinky a vane úplne inú dimenziu.  Nasvietená skrinka bola zámerne vložená do výklenku  voľnejšie, čím kúpelňa zostala vzdušná a akoby “modulovaná” svetlom.  V súlade so symbolikou celého interiéru aj v kúpeľni boli ako dekorácia pouužité opäť ryby. 

Varianta s modrým nasvietením

Vizualizácia mezonetu

navrh interieru mezonetu v eurovei
navrh interieru moderneho mezonetu s bielo hnedym nabytkom
biela moderna kuchyna v mezonete

Práce