Byt s vôňou dreva, Nikola House

Návrh a realizácia kompletného zariadenia interiéru dvoj izbového bytu určeného na prenajímanie na základe návrhu nižšie. Celé zariadenie interiéru vrátane kuchyne, spotrebičov a šatníkov sa podarilo zariadiť len za 5500 € do poslednej dekorácie, s využitím pôvodnej sedačky investora. Z celkových troch farebných prevedení bola nakoniec realizovaná  farebne neutrálna varianta.

Obývačka v znamení prírody

Interiér sa začal navrhovať z papiera. Požiadavka majiteľa znela na prírodný eco interiér v zelených odtieňoch. Pri preberaní bytu však vyšlo najavo, že na byt vyšli slnečné clony v žltej a modrej farbe, čo by v kombinácii s pôvodne plánovanou zelenou vytvorilo nechcený karneval farieb. Návrh sa teda musel farebne upraviť. Keďže jedna z clon bola žltá, bolo rozumné túto žltú privesť aj do interéru a prepojiť tak interiér s exterérom. Mimo súladu by sa tým opticky obývačka “vytiahla” až von. Nakoľko však táto žltá farba bola príliš ostrá a dominantná, bolo ju treba zneutralizovať na čo sa náramne hodila teraz moderná sivá farba stien. Nakoľko sa investor nakoniec rozhodol ponechať biele steny, bolo nutné nanovo predizajnovať zariadenie bytu v čisto prírodnom a bielom prevedení. Všetko vybavenie bolo nakonfigurované do poslednej dekorácie v systéme tak, aby v deň D, Ikea celú dodávku skompletozovala, doviezla a namontovala. 

Loggia za žltými clonami

Jednoduché, pohodlné a bezúdržbové zariadenie lodžie pre podporu efektívneho prenajímania. Za tým účelom sú použité umelé rastliny dotvárajúce celkový dojem.

Prírodná spálňa

Vizualizácia realizovanej varianty

Vizualizácia zelenej eco varianty interiéru

Interiér dvojizbového bytu novostavby bol pôvodne navrhnutý podľa želania majiteľa v zelených odtieňoch.

Sivá kúpeľňa, Nikola House

Práce