Wellness v objatí kameňa, Námestovo

Priestor za rekreačnými chatami sa majitelia rozhodnli prestrešiť a premeniť na kombináciu wellness a spoločenskej časti s možnosťou grilovania pre svojich klientov. Pôvodný návrh s priamym predelením sa mi nejavil ako najlepšie riešenie z dôvodu priameho pohľadu do wellness. Z toho dôvodu som navrhla vstup v tvare L, kde sa rôzne skupiny tráviace rôzny čas navzájom nerušia.

Vírivku som umiestnila tak, aby z nej bolo vidno do okolitej prírody, na druhej strane vysoká sauna môže byť v samom vnútri priestoru. Namiesto lehátiek, ktoré sa zvyknú „porozhadzovať“ som navrhla vírivku obostavať stupňami s integrovanými lehátkami, kde stačí len vymieňať sedáky. Priľahlý kamenný múr i podlaha dali celému priestoru ten najlepší možný wellness podklad.

Čo sa týka grilovacej časti, takisto majitelia dostali k dispozícii niekoľko možných dispozičných variánt od minimálneho sedenia po maximálne možné. Kedže grilovacia časť ústí pri ceste, na zabezpečenie súkromia som použila veľké kochlíky s tujami, ktoré je však stále možné premiestňovať podľa potreby.