Návrh a vizualizácia domu, Zohor

Tehlou obložený bungalov chceli majitelia vymaľovať, dotvoriť fasádu, prerobiť  pôvodný plot, vyriešiť zablokovaný vstup do garáže, prerobiť ďaľšiu samostatnú garáž na záhradný domček s kuchyňkou, dobudovať prístrešok, bazén, chodníky, predzáhradku, výsadbu so zachovaním pôvodnej brezy – skrátka vyriešiť celý areál. 

Ako vždy som dala k dispozícii niekoľko variánt riešenia všetkého, a ako vždy išlo o premyslené riešenia. Jedným z riešenia vstupu do garáže bolo otvorenie rožnej časti pozemku pred garážou. Týmto spôsobom je možné využiť aj priľahlú obecnú časť na pohodlné zaparkovanie nie len jedného, ale hneď dvoch vozidiel. Nebezpečne otvorený roh som riešila veľkým kameňom a silným stromom.  Vstupná bránka je teda netradične zboku, stále však tak, aby bola viditeľná ‚z kuchyne.

Pri druhej variante bol pozemok navrhnutý ako uzavretý a tým pádom limitovaný priestor pred garážou umožňuje parkovať iba jednému vozidlu (na rozdiel od varianty s otvoreným rohom, ktorá umožňuje parkovať dve autá).

Kôli množstvu tehly na dome som na omietku zvolila svetlejšiu a optimistickú vanilkovú farbu, Kôli prepojeniu domu s oplotením a vytvorenie jednotného celku je na oplotení použitá rovnaká farba resp. tehlové obloženie ako na dome. Majitelia si boli istí nutnosťou vystavania vysokého platu na boku domu. Vizualizácia im však ukázala, že to nielenže nie je potrebné, ale je to priam nevhodné.

Z druhej, už nepotrebnej garáže vznikol záhradný dom, rozdelený na náraďovňu a kuchyňku s oknom orientovaným práve na bazén. Ten je ladený v toskánskom štýle s identickou vstavanou dekoráciou ako v prednej časti domu. Dostavba prestrešenia umožňuje stolovať aj v čase dažďa. Pomedzi stĺpy oproti dverám som navrhla nízky kamenný múrik, jednak pre sedenie a jednak, aby vstupy do kuchyne a náraďovne boli trochu pohľadovo odtienené.

Objemný krb som orientovala na kraj pozemku, aby svojou mohutnosťou nerušil  komunikáciu a výhľady na bazén a dom. Nová krytina je pochopiteľne identická s domom. Za záhradným domom začína úžitková záhrada s ovocnými stromami. Celý priestor bočnej ulice je dosť otvorený, preto som tujami zakryla výhľad na bazén.